“Bizony, az ÚR ajándéka a gyermek, az anyaméh gyümölcse jutalom.”

(127. Zsoltár 3. verse)

Az Áldás Református Óvoda 2014. szeptember 01-én nyitotta meg kapuit az ide jelentkező gyermekek számára. Nevét szellemiségéből kifolyólag méltán kapta. Óvodánk fenntartója a Tornyospálcai Református Egyházközség.

Arra törekszünk, hogy gyermekeink érzelmileg gazdag, környezetükben jól tájékozódók, másokat elfogadók, segítőkészek, együtt érzők legyenek.  Fontosnak tartjuk, hogy szeretetben épüljenek.

Óvodai nevelésünk keresztyén értékeket képvisel és közvetít gyermekeink számára, amely nemcsak a kiemelt tevékenységekben jelenik meg, hanem az óvodai élet minden mozzanatában. A ránk bízott gyermekeket Isten előtt kedves nevelésben részesítjük. A keresztyén nevelési szemléletünk középpontjában a szeretet áll.

„Tanítsátok meg ezeket a fiaitoknak is, beszélj róluk, ha otthon vagy, és ha úton jársz, ha lefekszel, és ha felkelsz.”

(Mózes V. könyve.11:1)
Munkánk csak a családokkal együttműködve lehet sikeres. Nagy gondot fordítunk a gyermek és a családja megismerésére. Igyekszünk minél több közös programot szervezni, mert ezekkel az oldott együttlétekkel, hosszútávú kölcsönös bizalom jön létre, ami nagyban segíti pedagógiai munkánkat. Közösen elérhetjük, hogy olyan gyermekeket neveljünk, akik érdeklődőek, kíváncsiak és nyitottak, mozgásuk, beszédük rendezett, társas viselkedésük udvarias. Alapvető elvünk, hogy minden olyan személlyel és intézménnyel élő kapcsolatot alakítunk ki, és tartunk fenn, akik az intézmény nevelőmunkáját-hatékonyságát növelni tudják.

Hisszük, hogy az egészséges, békés, boldog, kreatív gyermekek nevelésében az óvodában eltöltött éveknek meghatározó szerepük van.

Valljuk, hogy az óvodai nevelés folyamatában a pedagógia felelősség, tudatosság, tervszerűség és a magas fokú hivatástudat alapfeltétel.

Meggyőződésünk, hogy az óvodai élet során fontos a gyermeki személyiség tiszteletben tartása; a gyermekek érzelmi biztonságának megteremtése, egészségük védelme, fejlődésük és fejlesztésük során az egyéni és életkori sajátosságaik, másságuk, fejlődési ütemük figyelembevétele.

Célunk olyan szeretetteljes, befogadó, érzelemgazdag közösség megteremtése, ahol a gyermekek testi szükségletein túl lelki szükségletei is hiánytalanul kielégülnek.

Nevelőtestületünk 12 fő szakképzett óvodapedagógusból áll, munkájukat 2 fő pedagógiai asszisztens, 1 fő óvodatitkár és 7 fő szakképzett dajka segíti. Lényeges számunkra, hogy mindenki úgy érezze, egy közös célért, a gyermekek harmonikus fejlődéséért dolgozunk. Valljuk, hogy becsülnünk és tisztelnünk kell felnőtt társainkban, és a gyermekekben az embert, az egyént. A hit, bizalom, az őszinteség, a másokra odafigyelés számunkra követendő, egyetemes emberi érték.

Hiszünk abban, hogy óvodánknak helye van a település és az egyházközség életében és nemcsak nevében Áldás Református Óvoda, hanem szakmaiságában és lelkiségében is áldás, a gyermekek, a szülők és mindannyiunk számára.

„Mint pásztor, úgy legelteti nyáját, karjára gyűjti a bárányokat, ölébe veszi őket, az anyajuhokat szelíden terelgeti.”

(Ézsaiás 40:11 RÚF)