Gomba csoport

Áldás Református Óvoda Lövőpetri Telephelye
Gomba csoport bemutatása

Az idei nevelési évet 19 kisgyermek kezdte meg a Gomba csoportban.

Vegyes összetételű csoportunkba 10 kislány és 9 kisfiú jár, ebből 6 kiscsoportos, 7 középsős,6 nagycsoportos korú. A gyermekek eltérő családi háttérrel rendelkeznek.
 A csoportba 1 halmozottan hátrányos helyzetű gyermek jár, aki védelembe van véve. Esztétikus, barátságos környezetet alakítottunk ki a csoportban ezáltal a gyerekek nyugodt, családias légkörben tölthetik mindennapjaikat. Két csoportszobával rendelkezünk. Az egyikben a napi tanulási és játéktevékenységek folynak, a másikban az étkezést biztosítjuk a gyerekek számára.

A nevelés érdekében fontosnak tartjuk, hogy a családokkal jó kapcsolatot ápoljunk. A velük való kommunikáció jól működik, összehangolt munka folyik a gyermekek optimális fejlődése érdekében. A gyermekek és a szülők bizalmát sikerült az első perctől kezdve megnyerni, így bizalommal, bátran fordulnak hozzánk segítségért.
Hitéleti nevelésünk a Biblia tanításán alapszik. Vallásos légkör megteremtésére törekszünk, melyben a gyermekek elindulhatnak a hit útján, megismerhetik a keresztyén nevelési értékeket.

Törekszünk arra, hogy a csoportunkba járó gyermekek „megtanulják” a szereteten alapuló értékrendet, az egymásra való odafigyelés fontosságát, a rácsodálkozást a teremtett világ szépségére. Célunk, hogy összetartó kis közösséggé kovácsoljuk gyermekeinket, valamint, hogy a közösségben minden gyermek megtalálja a helyét és örömmel lépje át reggelente az óvoda kapuját.