Platán csoport

Áldás Református Óvoda Platán Telephelye 2021. szeptember 1. napjával csatlakozott az Áldás Református Óvodához. Óvodánk egy csoportos 25 fő vegyes életkorú kisgyermek töltheti boldog óvodás mindennapjait. Az óvoda kihasználtsága 100%- os.
Óvodapedagógusok: Tóthné Kondor Edit
                                       Fedeles Zoltánné

Pedagógiai asszisztens: Szabó Gyöngyi
Dajka néni: Kósa Sándor Árpádné
A gyermekek jellemzően nagy családokból érkeznek. A legtöbben rokonai egymásnak. A szülők közül kevesen dolgoznak, az anyák jellemzően otthon vannak a kisebb testvérekkel. Óvodánkban jellemzően hátrányos helyzetű gyermekek járnak, akiknek nagyrésze halmozottan hátrányos helyzetű is. A gyermekek az óvodába lépéskor lemaradással érkeznek hozzánk.
Csoportszobánk tágas, világos. Berendezésében arra törekedtünk, hogy a legkisebb gyermekektől a legnagyobbakig, komfortosan érezzék magukat, és játékaikat igényeik szerint megtalálják benne. Igényes szempontok alapján helyeztük el a különféle játéktereket, így biztosítva lehetőséget számukra, pl. - babakonyha (babaszoba), - építőszőnyeg, - a szerepjátékokhoz alkalmas játékok és eszközök elhelyezésével.
Csoportunkban méltán mondhatjuk, hogy az óvodai élet minta, ami nagyon szükséges a gyermekek személyiségfejlődéséhez, és hosszú távon jótékonyan hat. Gyermekeinket a pozitív megerősítés módszerét alkalmazva neveljük, és nem az erőszakon alapuló problémamegoldás eszközeit használjuk. Arra törekszünk, hogy olyan viselkedési mintákat alapozzunk, melyek segítségével majdan megállják helyüket az iskolai életben. Éppen ezért csoportunkra jellemző az egyenlő esély, a befogadás, elfogadás, a figyelem, a tolerancia, a szeretet és az egyéni bánásmód. Kiemelt szerepet kap a differenciált feladat adás, a munkára nevelés, az egyéni fejlesztés, a felzárkóztatás és a tehetséggondozás. Nevelőmunkánkban fontos szerepe van a játéknak és a játékba integrált tanulásnak, hiszen ezen keresztül fejlődnek a gyermekek leginkább. Mindennapjainkban helyet kap a mese, a vers, ének, kézimunkálás és mozgás, s mindemellett a legfontosabb a közös játék. Színes, sokrétű tevékenységekkel, a hagyományok őrzésével, a környezettudatos magatartás fontosságának megéreztetésével igyekszünk gyermekeink csoportbeli éveit tartalmassá, maradandó emlékekkel gazdaggá tenni.
„Mindenki láthatatlan drágakövet rejt magában, akármilyennek született, s ezt csiszolni, formálni kell.” Marlo Morgan
...