Áldás Református Óvoda Napsugár Tagóvodája

Napsugár Csoport

Áldás Református Óvoda Napsugár Tagóvodája 2018. szeptember 1. napjával vált egyházi fenntartású intézménnyé. Kisvarsány református felekezetű község, ebből kifolyólag a szülők nagy szeretettel hozták gyermekeiket az egyházi nevelésen alapuló óvodánkba. Intézményünk családi házból kialakított egycsoportos óvodaként működik, a kor társadalmi elvárásainak és az óvodai nevelés eszközjegyzékének megfelelő feltételrendszerrel.
Óvodapedagógusok: Szűcs Bertalanné
                                      Herceg Katalin
Dajka néni: Kissné Szilágyi Zsuzsanna

Az óvoda belső terei tágas, barátságos helyek, a gyermekek számára fejlődésükhöz, nevelésükhöz megfelelő tárgyi berendezéssel ellátott. Saját öltözőnk van, ahol minden gyermeknek a jellel ellátott szekrénye megtalálható. Ehhez kapcsolódik még csoportunk mosdója is, ami egész nap a gyermekek rendelkezésére áll.
Csoportunkba jelenleg 30 gyermek jár. Mivel gyermekeink vegyes életkorúak, feladataik és elvárásaink is igazodnak fejlettségükhöz, saját fejlődési tempójukhoz. A gyermekeknek az Óvoda Helyi Nevelési Programjának irányelvei szerint kialakított napi és heti rend szerint szerveződnek a napjaik. Életkoruknak és fejlettségüknek megfelelő játékeszközök állnak rendelkezésükre a szabadjáték megvalósulásához. A gyermekek nevelését szakképzett önmagukat folyamatosan fejlesztő szakemberek segítik.
     Óvodai nevelésünk elsődleges feladata a szeretetre, hitre nevelés a mindennapos áhítattal az érzelmi biztonság megteremtésével az iskolára való felkészítés folyamatos megalapozásával. A gyermekek egyéni fejlesztéséhez külső szakmai segítséget is kapunk: logopédus, gyógypedagógus-fejlesztőpedagógus kollégáinktól. Gyermekek látóterét a szervezett kirándulások is bővítik, mikor találkoznak életszerű eseményekkel utazás, új tapasztalat, ismeretszerzés során.
    Egészséges életvitelüket, gyermeki mozgásigényüket a szabadban a játszóudvaron biztosítjuk biztonságos, új játszótéri játékeszközökkel. A színes játszóudvarunk folyamatosan bővül udvari árnyékolóval, kerti pavilonnal.
Csoportunkra jellemző, hogy a nagycsoportos gyermekeink szeretettel fordulnak a „kicsik” felé, szívesen segítik őket, így a vegyes csoport előnyeit élvezhetik a gyermekek.
A szülőket, nagyszülőket is bevonjuk a különféle közösségi rendezvényeinkbe. Jó kapcsolatot ápolunk a családokkal, és Ők érzik, hogy többéves szakértelemmel, mindent megteszünk azért, hogy a csoportunkba járó gyermekek biztonságban, szeretetben, hitben nevelkedjenek.