Szivárvány csoport

A csoportunk vegyes csoport, minden korosztály képviselteti magát a 2,5 évestől a 6,5 évesig. Úgy tapasztaljuk, hogy ez a vegyes életkorú összetétel nagyban segíti a csoport mindennapi életét. Olyanok vagyunk, mint egy nagy család. A csoportba járó gyermekek érdeklődőek, aktívak, mozgékonyak, a tudásvágy, alkotás vágya hajtja őket. Csoportunk óvodapedagógusai Karasz Istvánné és Dicsőné Berecz Enikő, munkánkat Gyula Mihályné dajka néni segíti.

Óvodai környezetünket úgy alakítottuk ki, hogy gyermekeink örömmel járjanak hozzánk, biztonságban érezzék magukat, esztétikus, harmonikus, biztonságos környezet vegye őket körül. Csoportszobánk dekorációja igazodik a keresztyén szellemiséghez, egyszerűséget, esztétikumot közvetítenek, berendezése a gyermekek fejlettségének és igényeinek megfelelő.

Óvodásainkat legjobb tudásunk szerint nevelgetjük-tanítgatjuk egymás tiszteletére, megbecsülésére. Szeretnénk gyermekeinkben a legfőbb keresztyén érték, a szeretet magvát elültetni. Nagy hangsúlyt fektetünk személyiségük kibontakoztatására, egyéni képességeik fejlesztésére. Sokszínű tevékenységformákkal állunk a gyermekek rendelkezésére, melyben a játéknak, a teremtett világ tevékeny felfedeztetésének és a hagyományoknak fontos szerepe van. Nevelési céljainkat a szülőkkel együttműködve szeretnénk megvalósítani, hiszen a gyermek életében, fejlődésében, az eredményes hitre nevelésben a családnak meghatározó szerepe van.  Alkalmazkodunk a gyermekek egyéni sajátosságaihoz, biztosítva az őket megillető jogokat és az egyenlő hozzáférés lehetőségét.

A Szivárvány csoportos gyermekek igazi „kincsestárban” érezhetik magukat hiszen korcsoportnak megfelelő, változatos játékkészlettel rendelkezünk. Sok építő, kirakó és logikai játékunk van. A babakonyha nem csak a kislányok kedvence a kisfiúk is szeretnek benne játszani. Változatos a mesekönyv állományunk, ujj és kesztyűbáb segíti a dramatizálást és az irodalmi nevelést. Az ismereteket digitális eszközök segítségével is közvetítjük a gyermekek felé.

Csoportunk ars poeticája, hogy tartalmas, örömteli óvodás életet biztosítsunk gyermekeinknek és a családdal együttműködve, a világra rácsodálkozni tudó, harmonikus, személyiséget neveljünk.